Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність житла: що робити у разі спору з родичами?

1
13:01, 18.10.2024
Спадкоємність житла: що робити у разі спору з родичами?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Шановний юристе, мої батьки померли, залишивши квартиру. У їхньому заповіті було написано, що я єдина спадкоємниця. Проте родичі почали стверджувати, що мають право на частку у спадщині. Які мої права як єдиної спадкоємниці та як вирішити цей спір з родичами відповідно до законодавства України? Дякую за вашу консультацію.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:30, 18.10.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з Цивільним кодексом України, заповіт є підставою для спадкування і визначає коло спадкоємців та розмір їх часток у спадщині (стаття 1236 Цивільного кодексу України). Якщо у заповіті зазначено, що ви є єдиною спадкоємницею, це означає, що ви маєте право на всю спадщину, якщо заповіт не визнаний недійсним.

Важливо знати, що окремі особи, такі як неповнолітні, непрацездатні діти, непрацездатні вдова (вдівець) та батьки спадкодавця, мають право на обов'язкову частку у спадщині, яка становить не менше половини частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (стаття 1241 ЦК України). Якщо серед ваших родичів є такі особи, вони можуть претендувати на обов'язкову частку.

Для вирішення спору з родичами рекомендується:

1. Перевірити дійсність заповіту: переконатися, що заповіт відповідає вимогам законодавства щодо форми та змісту, і не був скасований чи змінений у встановленому порядку.

2. Уточнити права родичів на обов'язкову частку: якщо серед родичів є особи, які мають право на обов'язкову частку, їх права повинні бути враховані при розподілі спадщини.

3. Консультація з нотаріусом: звернутися до нотаріуса, у якого був відкритий спадковий провадження, для з'ясування усіх обставин і можливого врегулювання спору.

4. Судовий порядок: якщо спір не вдається вирішити мирним шляхом, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав як спадкоємця за заповітом (стаття 16 ЦК України).

Таким чином, ваші права як єдиної спадкоємниці підтверджуються заповітом, однак необхідно врахувати можливі претензії осіб, що мають право на обов'язкову частку. У випадку виникнення суперечок, слід звернутися за правовою допомогою або до суду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы