Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Несправедливі умови кредитування

1
22:49, 20.09.2024
Несправедливі умови кредитування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, що користується послугами банківської системи, скористався послугою кредитування в одному з комерційних банків країни. Під час оформлення кредиту мені було представлено договір, в якому було вказано про ставку за кредитування, комісії та інші відсотки, які мені доведеться сплачувати. Через деякий час після отримання кредиту я виявив, що сума комісій і відсотків, які мені доводиться сплачувати, значно перевищує те, про що йшлося в договорі. Додатково, я знайшов інформацію, що такі практики можуть бути незаконними. Враховуючи вищезазначене, хотілося б знати, чи справді банк має право застосовувати такі практики і які мої права як потребителя в таких ситуаціях? Чи можу я вважати ці умови договору недійсними, особливо якщо я не був повідомлений про всі деталі кредитування? Чи маю я право на повернення коштів, які були сплачені вище вказаного в договорі, а також на компенсацію моральної шкоди? Які кроки мені варто здійснити, щоб відстояти свої права?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:00, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо звернути увагу на кілька аспектів, що регулюються законодавством України.

По-перше, згідно зі статтею 11 Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про послуги, які він отримує. Це означає, що банк зобов’язаний був надати вам повну інформацію про всі комісії та відсотки, які ви повинні будете сплачувати за кредитом.

По-друге, відповідно до статті 1056-1 Цивільного кодексу України, умови договору щодо зміни процентної ставки або інших платежів за кредитом в односторонньому порядку є недійсними, якщо інше не передбачено договором. Це означає, що банк не має права змінювати умови кредитування без вашого відома і згоди, якщо це прямо не передбачено в самому договорі.

Якщо ви вважаєте, що банк порушив ваші права, ви маєте право звернутись до суду з позовом про визнання умов договору недійсними на підставі статті 203 Цивільного кодексу України, якщо вони суперечать законодавству або були встановлені без вашого відома. Ви також можете вимагати повернення коштів, що були сплачені понад вказаного в договорі, на підставі статті 216 Цивільного кодексу України.

Щодо компенсації моральної шкоди, ви можете вимагати її відшкодування відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України, якщо зможете довести, що це порушення завдало вам моральної шкоди.

Рекомендується здійснити наступні кроки:
1. Направити офіційне письмове звернення до банку з вимогою роз’яснення ситуації та повернення зайво сплачених коштів.
2. За відсутності задовільної відповіді з боку банку, звернутись до Національного банку України з відповідною скаргою.
3. Звернутися за правовою допомогою до юриста або адвоката для підготовки позову до суду.
4. Подати позов до суду про визнання умов договору недійсними, повернення коштів та відшкодування моральної шкоди.

Ці дії допоможуть вам захистити свої права як споживача фінансових послуг.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы