Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборгованість за комунальні послуги: чиї права порушуються?

1
01:57, 21.09.2024
Заборгованість за комунальні послуги: чиї права порушуються?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я беру на себе сплату комунальних послуг за квартиру, в якій проживає мій старенький батько. Він погано себе почував, і я декілька місяців не міг відвідати його, а він, в свою чергу, не міг зайти до банку та оплатити рахунки. За цей час нарахувалася значна сума боргу. Водопостачальна компанія почала надсилати листи з погрозами про відключення води через непогашену заборгованість. Але якщо вода буде відключена, це становитиме ризик для здоров'я і життя мого батька. Я вже оплатив борг, але вони все одно погрожують відключенням. Які мої права як споживача в цій ситуації? Чи може компанія відключити воду, незважаючи на те, що я уже сплатив борг? Як захистити мої права та права мого батька в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:37, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В ситуації, коли ви вже сплатили заборгованість за комунальні послуги, компанія не має права відключати водопостачання. Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", постачальники зобов’язані забезпечувати безперебійне надання послуг споживачам, якщо немає заборгованості. Згідно з частиною 4 статті 26 цього Закону, припинення надання комунальних послуг може відбуватися лише у випадку наявності значної заборгованості, яка не була погашена в установлені строки.

Оскільки ви вже сплатили всю заборгованість, компанія не має легальної підстави для відключення води. Ви маєте право вимагати від компанії підтвердження вашого платежу та зняття всіх претензій щодо заборгованості.

Рекомендується зробити наступні кроки для захисту ваших прав:

1. **Зверніться з письмовою заявою до водопостачальної компанії**. У заяві зазначте факт оплати боргу, додайте копії підтверджувальних документів про оплату (квитанції, банківські виписки) та вимагайте підтвердження зняття претензій.

2. **Зверніться до органів захисту прав споживачів**. Якщо компанія відмовляється визнавати оплату, ви можете подати скаргу до органів захисту прав споживачів, посилаючись на порушення ваших прав як споживача.

3. **Зверніться до суду**. Якщо всі попередні дії не дали результату, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав. Суд може зобов'язати постачальника відновити водопостачання та компенсувати моральні збитки.

4. **Консультація з юристом**. Для більш детального розгляду вашої ситуації та підготовки документів краще проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на захисті прав споживачів.

Також, відповідно до статті 20 Закону України "Про захист прав споживачів", ви маєте право на відшкодування збитків, завданих порушенням ваших прав, тому не соромтеся використовувати всі законні методи для захисту себе і вашого батька.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы