Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборгованість за комунальні послуги: чия відповідальність?

1
17:38, 22.09.2024
Заборгованість за комунальні послуги: чия відповідальність?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я проживаю в квартирі, яку отримав у спадок від батьків. За даним житлом є борг за комунальні послуги, який накопичився за час, коли проживали мої батьки. Вони, через своє старість та неможливість вчасно оплатити рахунки, накопичили значну заборгованість. Після їх смерті я став власником квартири та всіх зобов'язань, пов'язаних з нею. Чи маю я як наступник прав спадкування право вимагати реструктуризації боргу, враховуючи що він був накопичений не мною, а моїми батьками? Чи є законодавчі норми, що регулюють подібні ситуації, та які мої права та обов'язки як споживача комунальних послуг? Що мені варто знати про процедуру реструктуризації боргу за комунальні послуги у випадку спадкування майна з боргом? Яким чином я можу захистити свої права та інтереси в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:11, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з Цивільним кодексом України, зокрема статтею 1218, до складу спадщини входять не тільки права, але й обов'язки спадкодавця, що не припинилися внаслідок його смерті. Це означає, що борги за комунальні послуги, які виникли до моменту смерті ваших батьків, переходять до вас як спадкоємця разом з правом власності на квартиру.

Щодо реструктуризації боргу, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач має право звернутися до постачальника комунальних послуг із заявою про реструктуризацію заборгованості. Це може бути здійснено шляхом укладення договору про реструктуризацію, який передбачає індивідуальні умови погашення боргу, враховуючи ваші фінансові можливості. Основним критерієм для укладення такого договору є згода обох сторін — вас як споживача та постачальника послуг.

Вам слід звернутися до постачальників комунальних послуг, з якими укладені договори, з письмовим зверненням про реструктуризацію боргу. До звернення бажано додати документи, що підтверджують ваше право на спадщину та фактичний стан справ щодо заборгованості.

Також важливо знати, що згідно з Законом України "Про захист прав споживачів", ви маєте право на отримання повної та достовірної інформації про розмір заборгованості та підстави її виникнення. Це може бути корисним для більш ефективного ведення переговорів з постачальниками послуг.

У разі виникнення спорів щодо сум заборгованості або умов реструктуризації, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав та інтересів на підставі статті 16 Цивільного кодексу України.

Таким чином, ви маєте право вимагати реструктуризації боргу, якщо зможете досягти домовленості з постачальниками послуг. Важливо діяти в рамках чинного законодавства та, за потреби, залучати кваліфіковану юридичну допомогу для захисту своїх прав.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы