Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкові права: як вибороти свою частку в спадщині?

1
14:40, 13.10.2024
Спадкові права: як вибороти свою частку в спадщині?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, Галина Олегівна, єдиний законний спадкоємець померлої матері, але інші члени родини відмовляються визнавати мої спадкові права і не хочуть передати мені мою частку в спадщині. Яка процедура реєстрації спадку, які документи мені необхідно зібрати і як довести свої права в суді, якщо інші спадкоємці відмовляються співпрацювати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:03, 13.10.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У випадку, коли ви є єдиним законним спадкоємцем, але стикаєтеся з відмовою інших членів родини визнавати ваші спадкові права, необхідно діяти відповідно до норм Цивільного кодексу України (ЦКУ) та інших нормативних актів.

По-перше, вам слід звернутися до нотаріуса для оформлення права на спадщину. Відповідно до статті 1269 ЦКУ, ви маєте право подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини. Якщо цей термін пропущено з поважних причин, ви можете звернутися до суду для його відновлення.

Для реєстрації спадщини вам необхідно зібрати такі документи:
1. Свідоцтво про смерть матері.
2. Документи, які підтверджують ваше родинне відношення з померлою (наприклад, свідоцтво про народження).
3. Документи на майно, яке є предметом спадщини (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності тощо).
4. Паспорт та ідентифікаційний код.

Якщо інші спадкоємці відмовляються співпрацювати або з'являються спори, вам може знадобитися звертатися до суду. Відповідно до статей 1216-1308 ЦКУ, суд розглядає справи про спадкування, зокрема, встановлює факт прийняття спадщини, визнає право на спадщину та вирішує інші спірні питання.

Для доведення своїх прав у суді необхідно подати позовну заяву, в якій викласти обставини справи, свої вимоги та докази, які підтверджують ваше право на спадщину. Це можуть бути свідоцтва, довідки, документи на майно, показання свідків тощо.

Крім того, згідно з частиною 1 статті 16 ЦКУ, ви маєте право на захист своїх прав у судовому порядку, в тому числі шляхом визнання права власності на спадкове майно.

Зверніться за консультацією до кваліфікованого юриста або адвоката, щоб детальніше вивчити ваші права та можливі кроки для захисту інтересів у суді.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы