Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Застосування неправомірних санкцій за заборгованість зі споживання комунальних послуг.

1
13:52, 22.09.2024
Застосування неправомірних санкцій за заборгованість зі споживання комунальних послуг.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Уявімо, що я, будучи законним користувачем комунальних послуг в моїй квартирі, стикнувся з проблемою великої заборгованості за спожиту електроенергію. Розрахунки за електроенергію проводились згідно з показниками лічильника, проте, я вважаю, що вони були невірні. Я провів перевірку лічильника, але ніяких порушень в його роботі не було виявлено. При цьому, постачальник енергії вже вжив санкції, обмеживши мені доступ до споживання електроенергії через надмірну заборгованість. Які мої права в цій ситуації? Чи можу я захистити свої інтереси, якщо я вважаю, що заборгованість була сформована неправомірно? Чи має постачальник енергії право обмежувати мені доступ до споживання енергії, якщо я спростовую висунуті проти мене претензії? Які норми законодавства регулюють ці питання, і які процедури я повинен дотримуватися, щоб врегулювати цю ситуацію?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:06, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли виникає спір щодо заборгованості за спожиту електроенергію, ваші права як споживача регулюються Законом України "Про захист прав споживачів" та Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України.

По-перше, відповідно до статті 17 Закону України "Про захист прав споживачів", ви маєте право на отримання достовірної інформації про обсяги спожитої електроенергії та порядок її оплати. Якщо ви вважаєте, що розрахунки є невірними, ви маєте право звернутися до постачальника з письмовою заявою про перегляд нарахувань.

По-друге, відповідно до пункту 42 Правил користування електричною енергією для населення, постачальник має право обмежити або припинити постачання електроенергії у випадку заборгованості, але лише після попередження споживача. Постачальник зобов'язаний надати вам письмове повідомлення про заборгованість та зазначити термін, протягом якого потрібно її погасити.

Якщо ви вважаєте, що заборгованість сформована неправомірно, ви маєте право оскаржити дії постачальника. Для цього можна звернутися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), із заявою про проведення перевірки правильності нарахувань.

Крім того, ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист своїх прав. Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на судовий захист своїх прав і свобод.

Для вирішення ситуації рекомендується:
1. Подати письмову скаргу постачальнику з вимогою розглянути ваші заперечення щодо нарахувань.
2. Звернутися до НКРЕКП для перевірки законності дій постачальника.
3. У разі відсутності позитивного вирішення, звернутися до суду з позовом про визнання нарахувань неправомірними.

Всі дії бажано документувати та зберігати копії всіх звернень і відповідей.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы