Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність житла: чи маю право на спадщину після колишнього чоловіка?

1
22:42, 28.09.2024
Спадкоємність житла: чи маю право на спадщину після колишнього чоловіка?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як колишня дружина померлої особи, маю сумніви щодо моїх прав на спадщину після колишнього чоловіка. Чи маю я право на спадщину від нього, якщо немає оформленого офіційного розлучення? Які кроки мені потрібно підприйняти, щоб встановити мої права та отримати спадщину від колишнього чоловіка? Які юридичні процедури та документи мені знадобляться для вирішення цієї ситуації відповідно до законодавства України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:14, 28.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статті 1220 ЦКУ, спадкування відкривається у зв'язку зі смертю особи. Щоб зрозуміти, чи маєте ви право на спадщину після колишнього чоловіка, важливо визначити, чи були ви на момент його смерті офіційно розлучені.

1. **Статус шлюбу**: Якщо ви не були офіційно розлучені, то юридично залишалися в шлюбі, і ви є спадкоємцем першої черги згідно зі статтею 1261 ЦКУ. Це означає, що ви маєте право на частину спадщини нарівні з іншими спадкоємцями першої черги (діти, батьки).

2. **Якщо ви були розлучені**: У разі офіційного розлучення, ви не є спадкоємцем за законом, якщо не було заповіту, в якому ви зазначені як спадкоємець.

3. **Процедура вступу в спадщину**:
- Протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця подайте заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за останнім місцем проживання спадкодавця (стаття 1269 ЦКУ).
- Вам знадобляться документи, що підтверджують ваш шлюб (свідоцтво про шлюб) або його відсутність (рішення суду про розірвання шлюбу, якщо таке є), а також свідоцтво про смерть вашого чоловіка.

4. **У випадку відсутності заповіту**: Якщо немає заповіту, спадкування здійснюється за законом, і ви, якщо не були розлучені, маєте право на спадщину як спадкоємець першої черги.

5. **Консультація з юристом**: Для уточнення вашої ситуації та підготовки необхідних документів рекомендується звернутися до юриста, який спеціалізується на спадкових справах.

Таким чином, ваші права на спадщину залежать від вашого юридичного статусу на момент смерті чоловіка. Дотримання процедури та своєчасне звернення до нотаріуса є ключовими кроками для реалізації ваших прав на спадщину.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Автоокредит
19:29, 25.02.2014

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы